Haberler

Konya Tabip Odasını Ziyaret Ettik.

Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dolu, yönetim kurulu üyeleri ve Talasemi hastaları Mehmet Fidan, Amine Fidan, Oğuzhan Ceran, Gökhan Yıldırım, Başkan Yardımcısı Yavuz Türkmen’den oluşan heyet, Tabip Odası Başkanlığına yeniden seçilen Dr.Seyit Karaca’ya “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Talasemi Farkındalık Gününde bizi unutmayan karaca’ya teşekkür ederiz.

Ziyarette konuşan Mustafa Dolu, geçtiğimiz Salı gününün tüm dünyada “Talasemi Farkındalık Günü” olarak anıldığını, bu gün ve haftasında bu hastalığa ilişkin bilgilendirmelerde ve hastaların yaşadığı problemlerin çözümüne ilişkin çalışmalarda bulunduklarını ve bu günde bizleri unutmayan ve telefonla arayarak iyi dilek ve temennilerini bildiren Dr.Seyit Karaca’ya teşekkürü bir borç bildiklerini ifade etti. Mustafa Dolu sözlerine şöyle devam etti:

Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum.

“Bilindiği üzere Talasemi hastaları yaşamlarını her 3 haftada bir olmak üzere 1-2 ünite kan nakli ile sürdürebilmektedirler. Ömürlerinin büyük bir kısmını hastanede geçiren hastalarımız için doktorlarımız ve sağlık çalışanları, sadece görevlerini yapan meslek mensupları olmaktan ziyade, bizleri hayata bağlayan anne-baba ya da derdimiz ile dertlenen dostlarımız olmuşlardır.

Bu vesileyle sizin nezdinizde, başta çocuklarının tedavileri için yaz-kış demeden büyük zahmet çeken cefakâr Talasemi hastası çocuk sahibi ebeveynler ile kendi çocuklarından çok bizlerin sağlığı için çaba harcayan doktorlarımıza teşekkür ediyor, aynı zamanda yaklaşan anneler günü münasebetiyle de annelerimizin anneler gününü kutluyorum.”

Ortak çalışmalar yapılacak.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr.Seyit Karaca da, dernekle beraber gerek hastalıkla ilgili bilgilendirme çalışmalarında, gerekse de hastaların karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla ortak çalışacaklarını ifade etti.

Dernek başkanı Mustafa Dolu, ziyaretin sonunda dernek çalışmalarına verdikleri katkı nedeniyle Dr.Seyit Karaca’ya ve Dr. Rahmi ÖRS’e plaket takdiminde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı